Knjižnica Mislinja nas od časa do časa razveseli še s kakšnim kulturnim dogodkom, ki sicer ne sodi v njihovo redno dejavnost.
Tako smo imeli že nekajkrat priliko v njihovih prostorih prisostvovati likovnim razstavam domačih umetnikov, predstavitvi literarnih del, pa tudi kakšni drugi predstavitvi znanega domačina, ki tvorno deluje v javnem življenju kraja ...Datum objave: 14.1.2013
OTVORITEV RAZSTAVE LIKOVNIH DEL MIRE SENEKOVIČ - URBANCL
Knjižnica Mislinja nas od časa do časa razveseli še s kakšnim kulturnim dogodkom, ki sicer ne sodi v njihovo redno dejavnost.
Tako smo imeli že nekajkrat priliko v njihovih prostorih prisostvovati likovnim razstavam domačih umetnikov, predstavitvi literarnih del, pa tudi kakšni drugi predstavitvi znanega domačina, ki tvorno deluje v javnem življenju kraja.
Tokrat se je v prostorih knjižnice prvič predstavila domačinka Mira Senekovič - Urbancl s svojimi likovnimi deli.
Mira je sicer domačinka, ki se je rodila v Dovžah pri Mislinji.
Risanje in slikanje jo je zanimalo že od rane mladosti, zato svoj prosti čas posveča slikanju narave, tihožitij in portretov, preizkuša pa se tudi v abstraktnem slikarstvu.
Najraje ustvarja v akrilni in akvarelni tehniki.
V petek je bila otvoritev njene razstave likovnih del.
Prostor, ki je na voljo v knjižnici, seveda ne omogoča celovite predstavitve vseh njenih likovnih del, je pa na razstavi predstavila tolikšen opus njenega ustvarjanja, da si lahko ustvarimo podobo o njenem slikarstvu.
Avlo v knjižnici so tako dodobra napolnili domačini in sorodniki, ki jih zanima tudi likovna umetnost, razstava pa bo na voljo obiskovalcem še nekaj časa, zato priporočamo, da si jo ljubitelji umetnosti tudi ogledajo.
Mirko Tovšak